במלאי

מהדורות זמינות:
כריכה קלה
נקשיב ונקרא בקלות חלק א - קמץ-פתח


מספר קטלוגי: 277-1327

תאריך יציאה: 2010

נושא: כללי, ספרי לימוד

גיל: לכיתה א'

מחיר קטלוגי: 42.72
המחיר שלנו: 42.72 ₪
הרווח שלך: 0%

תקציר הספר:

שיטה ייחודית לרכישת הקריאה.
מטרת השיטה המוצגת בחוברות אלה היא לפתח בילדים את היכולת להבין את משמעות המילה הכתובה. בניגוד לתמונה, המייצגת את העצם המצויר בה, המילה הכתובה מייצגת את הצלילים שממנה היא מורכבת. עיקרון זה אינו ברור לילדים המתחילים ללמוד לקרוא. בשלב זה הם מתייחסים למילה הכתובה כאל תמונה.
השיטה מַקנה לילדים את עקרונות הפענוח על ידי לימוד הצלילים בנפרד ולא כצירופים ואת התנועות כתנועות הפה המורות לנו כיצד להגות את הצלילים. הלימוד נעשֶׂה באמצעות תמונות המייצגות את צלילי העיצורים ותמונות המראות את תנועת הפה.
הטקסטים שבחוברות מדורגים בדרגת קושי עולה הן מבחינת מורכבות המילים, הן מבחינת אורכם והתאמתם ליכולת ולקצב רכישת הפענוח של התלמידים השונים והן מבחינת תכנם, כך שהם מתאימים לכלל אוכלוסיית הילדים בכתה ההטרוגנית ולשונוּת שביניהם.

התוכנית כוללת:
טקסטים על פי דרגות קושי עולה מבחינת מורכבות המילים.
עבודות לביסוס הבנת הנקרא.
המלצות להעשרה ספרותית.
טקסטים מגוונים לקריאה עצמית.
טקסטים לילדים מתקדמים שאינם זקוקים לכל שלבי התרגול.

ספרים נוספים בסדרה:
כותבים בקלות - מיועדת ללימוד כתיבת אותיות כתב ולתרגול כתיבתן. יש ילדים הנוטים לכתוב את כל האותיות מלמטה למעלה. צורת כתיבה זו אינה נכונה, מקשה על עיצוב האותיות וגוזלת יותר זמן. לכן יש חשיבות רבה להסב את תשומת הלב של הילדים לכיוון הנכון שבו נכתבות האותיות. הלימוד בחוברת נעשה על ידי הקניית כתיבת האותיות ותרגול כתיבתן. יישום הנלמד נעשה על-ידי כתיבת מילים, משפטים, התאמת מילה לתמונה וכן תרגילי לשון שמטרתם כתיבה באותיות כתב כגון: זכר ונקבה, חריזת חרוזים, רצף משפטים, "משפטים מבולבלים" ועוד.

קוראים בקלות- מלווה את תהליך לימוד הקריאה בעזרת סיפורים ודפי עבודה להבנת הנקרא ומשמשת כתוספת לחומר הנלמד בכתה ולחיזוקו.
הסיפורים מדורגים על פי סדר התנועות:
אָ אַ, אָ אַ אְ, אִי אִ, אוֹ אֹ, אֶ אֵ, אוּ אֻ, ומאפשרים לילדים שטרם רכשו את תהליך הקריאה במלואו ליהנות מקריאת סיפורים, לבסס את ידע התנועות ולהבין את הנקרא.

קוראים בהנאה- ספר זה מיועד לתלמידים שרכשו את מיומנות הפענוח בקריאה. מטרתו של הספר להביא את התלמידים לקריאה אוטומטית ברמת הנאה. בספר סיפורים, קטעים אינפורמטיביים, יצירות מתוך ספרי שירה לילדים ועבודות לביסוס הקריאה והבנת הנקרא. הסיפורים מדורגים ברמת קושי עולה וכן העבודות הנלוות אליהם.


לקבלת עדכונים על ספרים
הכנס פרטים

ספר חדש בסדרת מועדון הנסיכות - הנסיכה מיה והקואלה הקסומה!

דואט הונאה מאת טי.קיי לי - דואט מטלטל שלא תרצו לפספס!

ספרי חדי קרן חדשים לכם ולילדיכם!

משלוחים לכל העולם